„Dzisiaj komuś pomogłam.”

Cindy, dawczyni osocza

Mam na imię Cindy, od czerwca 2002 roku regularnie oddaję osocze. Wcześniej, ponieważ jestem osobą Rh-ujemną, często oddawałam krew dla kanadyjskiego Czerwonego Krzyża. Kiedy przyjaciel powiedział mi o programie Rh Plasma Program, zebrałam potrzebne informacje i wkrótce zaczęłam proces uodporniania, by wytwarzać przeciwciała anty-Rh(D).

Moja matka jest osobą Rh-ujemną, a ojciec jest Rh-pozytywny, lecz gdy się urodziłam, terapia immunoglobuliną anty-D nie została jeszcze wymyślona. Szczęśliwie obie ciąże mojej matki przeszły bez komplikacji, a gdy ja urodziłam swoją dwójkę dzieci nie otrzymałam immunoglobuliny, ponieważ mój mąż także jest Rh-ujemny. Dzisiaj standardową praktyką jest podawanie wszystkim Rh-ujemnym kobietom immunoglobuliny anty-D.

Na pytanie dlaczego zdecydowałam się zostać dawczynią, odpowiadam zawsze: „By ratować kobiety i ich dzieci, a także by móc pomóc pacjentom korzystającym z leków osoczopochodnych takich jak czynniki krzepnięcia, immunoglobuliny, albuminy, itd.” Uważam też, że cotygodniowe donacje pomagają mi zachować dobre zdrowie, ponieważ dobrze się odżywiam i piję dużo płynów. Lubię też przychodzić co tydzień do ośrodka i odwiedzać osoby, z którymi się przez te wszystkie lata zaprzyjaźniłam.

Wyślij swoją opowieść!

Chcemy poznać Twoją opowieść! Każda osoba żyjąca z chorobą, którą można leczyć lekami osoczopochodnymi, ma do opowiedzenia wyjątkową opowieść. Jeśli żyjesz z jedną z nich, zastanów się nad podzieleniem się swoimi doświadczeniami. Wyślij nam swoją opowieść i zdjęcie, korzystając z naszego e-formularza, by wesprzeć inicjatywę „How Is Your Day?”. Zapoznamy się z Twoją opowieścią i udostępnimy ją na stronie „How Is Your Day?” oraz na naszych profilach na Facebooku i Twitterze. Razem możemy zmienić świat.
Liczba pozostałych znaków: 9999
Klikając przycisk „Wyślij swoją opowieść” poniżej, zgadzasz się na wykorzystanie swojego zdjęcia i opowieści w ramach inicjatywy „How Is Your Day?”. Zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania przesłanych treści pod kątem gramatycznym, przejrzystości oraz dostępnego miejsca.